View unanswered posts | View active topics It is currently Thu Apr 25, 2024 8:28 am



Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Patch 31 – co nowego? 
Author Message

Joined: Wed Oct 09, 2013 1:14 am
Posts: 12
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
fajnie wizualnie to wyglada,
ciekawe czy kiedyś będzie na EU
...


Tue Oct 15, 2013 11:40 pm
Profile
User avatar

Joined: Wed Aug 14, 2013 1:14 am
Posts: 161
Location: Great Family
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
Pojawiły się jakieś problemy a część graczy rosyjskiej wersji nie jest nawet zadowolona z pewnych zmian.
A tych jest wiele - nie tylko to co powiedziane zostało w filmie.

Nie powinniśmy się o to martwić. Ja szczerze mówiąc wolałem żeby najpierw wprowadzili update Rosjanom, żeby później dać nam usprawniony produkt.

_________________
My other characters description:
GUN- I named him Armatte Baggins, which means little man with a big gun
FIRE- I named her Greta Soft, because you can freely stand on her skyfire
SAP- He's a Baguette Maker, knowing that full warrior is a strong warrior


Wed Oct 16, 2013 6:29 am
Profile
User avatar

Joined: Wed May 29, 2013 11:09 am
Posts: 59
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
To na świeżo po "zabawie" na rosyjskiej wersji Panzara mogę Wam przedstawić kilka nowości:
- interfejs menu faktycznie wygląda zgrabniej
- wszystkie surowce jakie zebraliście przed patchem będą przerobione na specjalne gemy ( zielone i różowe ), które będziecie mogli wydać na dowolne surowce poprzez wymianę ( wymieniacie gemy na odpowiednią ilość konkretnych surowców )
- dodano opcje wymiany surowców z odpowiednim przelicznikiem np. 1 drewno -> 2 linen ( taki przykład z głowy )
- wydaje mi się, że ekwipunek nieco podrożał
- umiejętnosć blachsmith art zwiększa szybkość wykonywania przedmiotów i dokonywania ulepszeń
- przedmioty nie mają już szansy powodzenia przy tworzeniu
- przy niektórych przedmiotach to jakaś kpina z gracza, ponieważ epic armour na 27 poziom robi się 8 ( słownie OSIEM ) DNI

- te paski z hp postaci o których pisaliście są TYLKO dla trybu spectator czyli widza - w normalnych grach ich nie ma
- przed każdym meczem jest opis mapy na której się znaleźliście w postaci celu, krótkiego wycinka z lore ( historia mapy ) i podpowiedzi klasowej
- szansa na upgrade wynosi teraz 100% i po prostu płacicie za każde losowanie dodatkowych atrybutów
- WAŻNE! Wydaje mi się, że max poziom upgrade'u to 10 - ponadto jeżeli macie przedmiot np. na +6 to w dalszym ciągu on będzie miał +6 więc zostaną wam tylko 4 przydziały - przydziałów NIE MOŻNA cofać, czyli nie można sprowadzić przedmiotu z +10 do +0 - trzeba craftować nowy przedmiot

To z grubsza tyle. Mi osobiście średnio sie podoba update. Nie wiem jeszcze jak spectator mode.

_________________
Recently I play as:
BurningIce [ Frost ] [ 20 ]
Fray_PL [ Paladyn ] [ 20 ]



Wed Oct 16, 2013 10:37 am
Profile
Moderator
User avatar

Joined: Mon Jun 03, 2013 11:44 pm
Posts: 657
Location: Poland
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
To może daj znac co z dwiema rzeczami nad którymi się mocnao zastanawiamy w klanie: Czy te zielone i różowe gemy są przliczane na surowce w stosunku 1 do 1 (czyli czy przez tę zamianę nie będziemy stratni bo np. sto jagód zamieniono nam na 100 gemów, które można zamienić na 50 jagód) i ile wynosi maksymalny bonus przy jednorazowym ulepszeniu przedmiotu (jako suma bonusu do zdrowia i biegłości)?


Wed Oct 16, 2013 1:13 pm
Profile
User avatar

Joined: Wed May 29, 2013 11:09 am
Posts: 59
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
Jezeli chodzi o bonusy to przyznaję, że nie wiem. Jak sobie chwile poklikałem w przedmiot z 20 to max sumę 10 uzyskałem ( na pojedyńczy upgrade ). Ale bardzo możliwe, że jak się poklika dłużej to jeszcze większy.

Zaś co do gemów to obecnie są już tylko zielone i przelicznik mają w okolicach 1:1 ( zdarzają się także 9:4 itd ). Ogólnie nie mając specjalnie dużo surowców ( tak mniej więcej na jakiś item z 20. Może 2... I dostałem 1200 tych gemów. Mniej więcej wymiana jest równa, ale miej na uwadze, że dojdzie kilka nowych "komponentów" do produkcji np. klej. Poza tym wymieniasz jedynie na najprostsze surowce ( takie z których robisz lepsze ).

_________________
Recently I play as:
BurningIce [ Frost ] [ 20 ]
Fray_PL [ Paladyn ] [ 20 ]



Wed Oct 16, 2013 10:28 pm
Profile
User avatar

Joined: Fri Aug 23, 2013 8:19 am
Posts: 30
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
~Moja opinia subiektywna na temat tego patcha jest taka, że miało być lepiej, a jest gorzej. Znów różnica pomiędzy 'płacącymi' a 'nie płacącymi' wzrośnie, a nie zmaleje. Co z tego, że mamy te 100% na crafting? Fajnie będę miał epika... szkoda tylko, że po 8 dniach i co przez ten czas? Mam biegać bez żadnej zbroi czy tam naramienników itd.? Druga rzecz, która bardzo mi się nie podoba to ten pasek doświadczenie/złoto na minimalnie 25%. Nie ma przez to możliwości pozostania na danym levelu. Owszem można pójść taktyką by jak najszybciej wbić maksymalny poziom jednak to nie jest żadnym wyzwaniem. Natomiast pełny ekwipunek już tak. Nawet na tym 20 levelu nie mając ekwipunku nie stanowimy większego wyzwania dla doświadczonego gracza, który ma nas na niemal 'hita'. Nie mamy możliwości pozostać przy komfortowej grze na levelu 10-11 by wyfarmić sobie niezbędne elementy do craftingu ekwipunku na level 20. Nie widzę w takim układzie perspektywy zwiększenia graczy na serverze europejskim, przynajmniej jeśli chodzi o Polaków. Dlaczego? Nikt z nas nie lubi być mięsem armatnim na polu bitwy. Taki Niemiec czy Francuz mogą sobie pozwolić na sporą ilość euro przekazywanych na grę. W przypadku krajów, powiedzmy - wschodnich ma się to znacznie gorzej. Owszem gra musi się utrzymywać ale tak jak powiedział/-a (nie potrzebne skreślić) kiedyś Karenira, są inne sposoby. Nie koniecznie dające tak dużą przewagę, a chociażby walory estetyczne jak to malowanie ekwipunku. Szkoda, że Panzar nie idzie w tym kierunku.


Thu Oct 17, 2013 9:30 pm
Profile
Moderator
User avatar

Joined: Mon Jun 03, 2013 11:44 pm
Posts: 657
Location: Poland
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
A ja pozwolę sobie się nie zgodzić. Przede wszystkim błędne jest założenie, że przez 8 dni zostaniemy bez elementu opancerzenie, bo jeśli dobrze kojarzę, nie bedzie już potrzebne użycie elementu wyposażenia do produkcji "epika", czyli bedzie można normalnie grać w pełnym rynsztunku. Druga sprawa to minimum 25% doświadczenia - na pewno wszyscy na tym skorzystają, bo to oznacza przymusowe podnoszenie poziomów, a co za tym idzie wiecej graczy na 20 poziomie i otwarcie perspektywy podniesienia tego limitu. Poza tym nie ma się co czarować - 25% doswiadczenia to też wysarczajaco mało, aby pozostawać na danym etapie sporo czasu. Trzecia sprawa to kwestia ekwipunku - jeśli pominie się robienie ekwipunku do 14 poziomu, to można swobodnie, nawet przy braniu 100% doświadczenia wejsć na 20 poziom i wykonac sobie 3 elementy zbroi. To na początek. Na tym etapie dostaje się więcej doswiadczenia, co za tym idzie wiecej surowców, a w efekcie uzupełnienie zasobów to kwestia tygodnia regularnego grania (po 2h dziennie). Tu jednak dochodzi czas wytworzenia, który jednak można rozpocząć nie mając kompletu surowców. No i czwarta sprawa - polskie społeczeństwo może i jest biedniejsze od Niemców czy innych, ale nie ejsteśmy biedakami czy żebrakami. U nas w klanie wiele osób pozwala sobie na zakupy kryształów, a ci, którzy tego nie robią też mogą łatwo zrezygnować z dwóch paczek fajek czy trzech weekendowych piw i przeznaczyć kasę na kryształy. To tylko kwestia priorytetów.

Tą tyradą nie chcę jednak bronić patcha, bo nie zaglądam na rosyjski serwer i nie wiem jak on wygląda. Po prostu poczekajmy, zobaczymy, a potem ewentualnie wysuniemy jakieś wnioski - bo takie wczesne nakręcanie się na "nie" do niczego dobrego nie doprowadzi.


Fri Oct 18, 2013 11:59 am
Profile
User avatar

Joined: Wed May 29, 2013 11:09 am
Posts: 59
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
Jeżeli ktoś miałby ochotę obejrzeć patch w akcji na serwerze rosyjskim to może zerknąć na mój ostatni materiał:
Link

_________________
Recently I play as:
BurningIce [ Frost ] [ 20 ]
Fray_PL [ Paladyn ] [ 20 ]



Sun Oct 20, 2013 10:08 pm
Profile
Moderator
User avatar

Joined: Mon Jun 03, 2013 11:44 pm
Posts: 657
Location: Poland
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
Takie same filmy co ostatnio, ale po angielsku: rzemiosło i ulepszanie.


Mon Oct 21, 2013 11:44 am
Profile
User avatar

Joined: Fri Aug 23, 2013 8:19 am
Posts: 30
Reply with quote
Post Re: Patch 31 – co nowego?
Cofam wszystko to co mówiłem złego o patchu 31. Oceniłem książkę po okładce ;) Jednak wejście patchy odpowiednio 31.2 i 31.3 zmieniło radykalnie obraz sytuacji i teraz muszę przyznać się do błędu, lecz robię to z dużą radością. Bowiem lepiej miło się zaskoczyć niż niemile rozczarować :P


Wed Oct 23, 2013 7:44 pm
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.