View unanswered posts | View active topics It is currently Thu Mar 28, 2024 11:26 pm



Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
prawda o grze inkwizytorem 
Author Message

Joined: Fri Feb 28, 2014 9:52 am
Posts: 34
Reply with quote
Post prawda o grze inkwizytorem
mialem od poczatku zamiar grac 1 postacia bo zauwazylem ze sporo tych itemkow, ulepszen i sporo czasu trzeba bedzie poswiecic by to zdobyc spodobal mi sie inkwizytor mial miec duzy dmg niewiele hp, no to pogralem wiecej dostawalem baty ale myslalem zrobie przedmioty bedzie lepiej, zrobilem przedmioty i dalej zbieram baty od postaci ktore sa ubrane na podobnym poziomie, inkwizytor nadaje sie do bicia jedynie slabszych od siebie, na siostre ognia mozna sie nim porwac ale tez trzeba czesto blok trzymac by nie wyrzucila cie w powietrze bo to najczesciej skonczy sie 2-3 fb na ryj co skutkuje duza utrata hp i w konsekwencji zgonem, z kazda inna ogarnieta postacia ma po dupie i kazdy kto troche pogral inkwizytorem przyznaje mi racje, ink vs medyk to totalna porazka nieraz medyk gasi inkwizytora 1 krytykiem ew 2 mocnymi uderzeniami jak nie zablokujesz to lezysz!!! jego atak jest trudny do zablokowania jest wyprowadzany z nienacka, jest szybki natomiast medyk moze przyjac 2 mocne uderzenia na przod i bedzie stal nieraz przyjmuje mocny atak w plecy i stoi, gdzie ten dmg inkwizytora skoro medyk ma bardzo podobny?, inq vs berserker zaden ogarniety nie da sobie wjechac w plecy jak wdasz sie w otwarta walke to da sie uderzyc mocnym na przod tylko po to by nim skonczysz atak uderzyc tak bys polatal i koniec walki juz nie wspone nic o przebiciu bloku berka troche go to kosztuje ale skutecznie ci zje jak nie cale to 90% hp, inkwizytor vs tank to totalnie niemozliwe w otwartej walce, nieraz 3x na plecy nie wystarczy a zaden gracz co ma ciut refleksu nie da sobie wjechac 3x w plecy, tank podobnie jak berserker pozwoli wjechac sobie na twarz tylko po to by odrzucic cie tarcza i jesli on sam cie nie dojedzie zrobi to ktos inny, vs saper wszystko gra jesli saper nie blokuje natomiast jesli blokuje to tez musisz kazdy jego mocny atak zablokowac, jego dmg jest niewiele mniejszy od twojego do tego nastawia pulapek ktore szybciej sie stawia niz niszczy a zasieg maja prawie jak twoj miecz (dokladniej niewiele mniej), przy probie znikniecia mozesz oberwac ze strzelby a to moze skonczyc sie zgonem, zdarzylo sie raz ze cale hp mi zabral 1 strzalem, juz nie wspomne nic o walce z mozdziezem, vs lodowa wiedzma lepiej nie wsykakiwac na poczatku rundy bo nie masz jeszcze 5 punktow klasowych na piasek, jesli masz juz na piasek to tez jest ciezko ilekroc probuje w plecy nawet tak sie odsunac by samym koncem zlapal to i tak blok jest w 70% (30 % swierzakow nie blokuje) po czym szybka zamiec nie zdarzysz nawet rzucic piasku (bo mocny atak ma dlugie wykonczenie) i jestes sopelkiem oczywiscie to koniec walki chybaze nie ma dosc punktow klasowych na krzyk czy rozbicie ale na nieszczescie najczesciej ma jesli niei to chwile poblokuje, poucieka by znwou cie zamrozic, no i podstawowe zadanie inkwizytora, caly team od ciebie tego oczekuje bys bil kanonierow jest w miare spoko jesli pilnujesz 1 kanoniera tylko po to by w trakcie budowy dzialka go zniszczyc razem z dzialkiem, masz duzo farta jesli nikt z jego druzyny mu nie pomoze bo zazwyczaj ustawiaja sie na tylach i zaraz po respawnie caly team przebiega obok, jesli dedniesz respawna mozesz miec po ponad 20 sekundach zanim do niego znowu dobiegniesz mozesz napotkac niezly bunkier, wszystko spoko jesli masz na oko wilka i sprawiedliwy gniew mozesz poszalec chybaze nie uda ci sie rozbic 1 tesli 2 mocnymi wtedy lezysz, jesli gunner postawi szybko golema robi sie jeszcze ciezej, najczesciej postawi go tak ze go nie znajdziesz albo zabunkruje go tak ze nie dojdziesz do niego bo kazdy inkwizytor wie ze bunkier gunnera trzeba zaczac rozbijac od golema jesli nie to nie rozwalisz nawet 1 tesli a padniesz, dla utrudnienia gunner w momencie bicia tesli wyskoczy z dzialka i bedzie z toba walczyl wrecz co najczesciej skonczy sie twoja smiercia majac tesle na okolo, ciezko nie wpsomniec tez o minach grawitacyjnych zeby je rozwalic to chyba z luku trzeba najpierw bo jak nie to masz wiecej szans ze sie na nia nadziejesz niz ja zniszczysz nie wiem dlaczego tak sie dzieje ale nieraz ustawiajac sie tak by po mocnym ataku rozwalic mine grawitacyjna nieudawalo sie tego zrobic prawdopodobnie byla w lekkim zaglebieniu terenu i tak jak pulapki na schodach czy pochylniach mieczem ich nie siegniesz a one cie siegna, inq konczac atak przesowa sie do przodu i po chwili lata w gorze co oczywiscie konczy sie smiercia bo tesle nie pozwola ci polatac az 10 sekund, pulapki kanoniera tak samo jak sapera bo ustawione na schodach sa ciezkie do zniszczenia mozesz probowac z luku ale to syzyfowa praca bo ile mozna stac i strzelac z luku zaraz cie ktos dojedzie, mozesz sie zaszyc na niektorych mapach i w niektorych miejscach i z luku cisnac wszystkie pulapki miny grawitacyjne i golema troche pobic by na hita najlepiej padl ale ile czasu ci to zajmie? kanonier postawi na nowo wszystko 3x szybciej niz ty zniszczysz, ustawi sie tak ze do niego nie dojdziesz nie wpadajac na 4 pulapki (co konczy sie smiercia) albo mine grawitacyjna...
reasumujac mozna zauwazyc ze inkwizytor rzadko wystepuje w turniejach bo i tak kanoniersko saperskie bunkry rozbijaja berserkerzy wirem lub saperzy mozdzierzem lub skyfire, to do czego nam inkwizytor w skladzie? a tak zeby potrolowal dzialko wroga na cytadeli, czasem tez moze powstrzymac przejecie punktu przez wrogi team ale ale jak ogarna ze gdzies stoi inq to juz dlugo nie postoi, mozna nim przerwac zamiec, wir, no i mozna bic nim postacie co maja ubranka z 10 lvlu, kazda postac ma jakis mocny skill albo pewnego killa inkwizytorem takiego nie masz nigdy, siwety ogien daje jeszcze rade ale szkoda ze nie dziala tak jak skyfire na wszystkie budowle rowniez tylko na graczy i cos co bezposrenio do nich przylega, wrog musi tez koniecznie w miejscu stac bo jak bedzie biegal to obrazenia beda mierne, zaraza jest zdejmowana przez paladynow w kilka sekund wiec to tez zaden ciekawy atak jesli cos sie nie zmieni to chyba zakoncze swoja przygode z panzarem tak jak wielu wkurzonych inkwizytorow narzekajacych ze gra nie jest zbilansowana (np kwietniu25 1. w rankingu oceniajacym doswiadczenie), ktos moze powiedziec ze widzieli inkwizytorow co ostro kosza, tak sa tacy najczesciej ubrani na max, ulepszenia na max, amulety, runy i bija przecietnych graczy, gdyby zmierzyli sie z kims rownie mocno ubranym kwiczeliby jak zarzynane prosiaki.


Fri Feb 28, 2014 9:31 pm
Profile
User avatar

Joined: Fri Aug 23, 2013 8:56 pm
Posts: 939
Location: Poland
Reply with quote
Post Re: prawda o grze inkwizytorem
Z całym szacunkiem, ale gorszych bzdur jeszcze tu nie czytałem. Inkwizytor jest jedyną postacią o której większość osób mówi, że jest op. Jego szybkość sprawia, że jest w stanie wygrać solo z każdą inną postacią, nawet z orkiem. Przeciętnie uzdolniony inq nie przyjmuje 'na ciało' (bez bloku) żadnego PA. Przy przeciętnym eq ma spokojnie 5k hp, co trochę zajmuje, żeby zbić, kiedy wszystkie PA są blokowane. Ba, każde zabicie przy aktywnym eye of the wolf odnawia u niego pewną ilość hp. Nie dość że ma szybkie ruchy w walce, to jeszcze najszybciej biega i potrafi być niewidoczny. Może być nieuchwytny. Nikt nie przyzna ci racji. Przykład siostry ognia. Kolego, siostre ognia inkwizytorem zdejmujesz na hita. Jeśli chodzi o shockwave, mało która sof trafia w taki cel także nie mów o więcej niż 1 fireballu. Jeśli chodzi o kwestię z healerem. Kolego, czy ty kiedykolwiek użyłeś klawisza control? Myślisz że inq jest nieśmiertelny? Nie, nie jest. On też czasem musi blokować. Nie dziw się, że nei możesz przyjąć na twarz 15 power attacków. Atak medyka trudny do zablokowania? z nienacka? może nam powiesz, że atak inkwizytora przegrywa w każdej z tych cech z medykiem? Jeśli mowa o zerku, chłopie, inq zdąży wykonać prawie pełne 2 PA zanim zerker wykona jeden. jedyne uszkodzenie jakie ci zadaje to przy tym własnie skillu z uderzeniem przechodzącym przez blok. Jeśli mówisz, że zabiera ci ono 90% hp, to na pewno nie masz ogarniętego eq, ba, daleko ci do takiego. Tank vs inq, mówisz. Słyszałem o śmierci tanka z full hp na jednego hita od inqa, przy hp wynoszącym 13k :) nie mów tu o rzeczach niemożliwych. Tank przy tym zadaje mały dmg, więc.. bitch please... Przykład sappera: no właśnie, czyli już wiemy na pewno że nigdy nie użyłeś klawisza control. Stary, czy naprawdę byłeś tak głupi lub naiwny by sądzić że będziesz mógł zabijać wszędzie wszystkich i zawsze, używając tylko ppm i lpm? Tak łatwo to nigdy nie ma, to jest wojna. Gdyby tak było, wszyscy graliby inqami, a gry by w ogólen ie było. Trochę logiki...
Dalej nawet nie chce mi się czytać, mam andzieje że przekonałem cię, że jeszcze sporo treningu przed tobą. Polecam pograć na początek zerkerem lub gunnerem. Grając berserkerem nauczysz się może walczyć, a gunnerem poznasz wielu inqów ^^.


Fri Feb 28, 2014 10:00 pm
Profile

Joined: Fri Feb 28, 2014 9:52 am
Posts: 34
Reply with quote
Post Re: prawda o grze inkwizytorem
nie wiem ile inkwizytorem grales ale nieprzyjac zadnego pa to ty chyba potrafisz przerwac pa zeby zablokowac, jesli wyprowadzisz mocny atak i berserker w tym samym momencie albo ciut pozniej to nie zdarzysz zablokowac jego pa, ogarniety berk da sie walnac pa na ryj bo wie ze przezyje w tym momencie jak zaczynasz wyprowadzac atak on robi to samo i jest po walce, z berkiem da sie wygrac jedynie jezeli rozpoczniesz walke od udanego ataku na jego plecy, bo po tych 6k na plecy (co sie u mnie rzadko zdarza) masz jeszcze ze 2k do ubicia wiem ze inq jest op ale jedynie z lepszym eq od przeciwnika bo sam z powodzeniem wyskakiwalem nie raz na tanki czy berserkerow ale widzialem co nosza na sobie i chyba nie chcialo im sie naciskac ctrl... z tankiem jest dosc ciekawie bo tank blokuje 95% dmg wiec twoje ataki nie robia na nim zadego wrazenia noszac amulet z reg hp chyba wiecej mu sie zregeneruje tego zycia niz zdolasz mu zabrac, chetnie zobacze jak wskakujesz do bunkru kanoniera i robisz rozpizdziej nie mowie ze sie nie da, da sie jesli idzie wszystko zgodnie z planem czyli kazda tesla pada po drugim pa jesli nie to ty padasz i zgodnie z planem to moze pojsc gdy kanonier rozbil sie na otwartym terenie, co zrobisz gdy dla utrudnienia zrobi bunkier na waskich przesmykach, kamieniach czy przy przepasciach? na schodach tez za latwo nie jest z medykiem to nie przesada powiedzmy ze ja wale mu na blok 2x on mi to samo i obijamy sie lekkimi atakami w takiej walce wygrywalem tylko ze slabiej ubranymi medykami, powiadasz siostra ognia na hita? 90% wjazdow w plecy w trakcie jej fb konczy sie blokiem (myslisz ze tylko ty potrafisz blokowac i jestes op?) musisz wyczaic dokladnie moment w ktorym mozesz spodziewac sie ze nie zdarzy zablokowac najczesciej wtedy kiedy nie chce jej sie przerywac skyfire czy inferna... ja nie wiem z kim ty grasz jesli po shockwave zadna ognista nie da rady cie w powietrzu trafic to grasz z amatorami, rozmawialem z kilkoma graczami ktorzy sporo poswiecili na gre inkwizytorem i zgadzali sie ze mna i nie czuja jakos tego stokrotka inkwizytorem nie wiem moze to sie dopiero odczuwa przy ulepszeniu wszystkich przedmiotow na poziomie 20, moze amulet dajacy te 5% szybszego ataku duzo zmieniac ?no nic pogram jeszcze troche zobacze co da sie ugrac... dzieki ze ktos w ogole odpisal:D


Sat Mar 01, 2014 8:40 am
Profile
User avatar

Joined: Fri Aug 23, 2013 8:56 pm
Posts: 939
Location: Poland
Reply with quote
Post Re: prawda o grze inkwizytorem
ile to jest według ciebie sporo czasu poświęcone na inqa? 2 tygodnie? Wtedy nie mamy o czym rozmawiać.
Berserker jest tak wolny, że nie ma takiej szansy, żebyś nie zablokował jego PA. Chyba że tak jak napisałeś "nie chce ci sie wciskać ctrl", co jak widzę ma miejsce za każdym razem. Naucz się blokować, zobaczysz różnicę...
Grając przykładowo na 30 levelu z dość full eq raczej nei gram już z amatorami, uwierz że nie wiele razy spotkałem sof która potrafi 2x z rzędu trafić kulą ognia w cel poddany shockwave'owi.
Wspominając tę siostrę ognia, uwierz, blok jest błogosławieństwem. Nie pokonasz nikogo jeśli nie nauczysz się że inkwizytor to nei jest tylko maszyna do zabijania, że czasem trzeba też pomyśleć, coś zablokować. a co do tego bloku siostry, to włąśnie chyba Ty myślisz, że każdy odda ci się na jednego hita ;) a tak swoją drogą, blok sof to bodajże 70%, także..
Da się ugrać całkiem sporo. W 50% gier to inkwizytor jest na 1. miejscu w tabeli.


Sat Mar 01, 2014 10:01 am
Profile
Moderator
User avatar

Joined: Mon Jun 03, 2013 11:44 pm
Posts: 657
Location: Poland
Reply with quote
Post Re: prawda o grze inkwizytorem
Prawda jest taka, że dużo zależy od gracza. Jeśli jest słaby to każdą czarodziejką da się go pokonać. Jeśli jest dobry - pozostaje tylko czekać na śmierć, nawet blok nie pomoże - o ile zdąży się go postawić, bo inkwizytorzy są czasami nawet na to za szybcy.


Sat Mar 01, 2014 10:25 am
Profile

Joined: Fri Feb 28, 2014 9:52 am
Posts: 34
Reply with quote
Post Re: prawda o grze inkwizytorem
oj xylar naucz sie czytac ze zrozumieniem nie mi nie chcialo sie naciskac ctrl tylko im, uwierz mi umiem blokowac w 2 tygodnie nie wyladowalbym w rankingu oceniajacym doswiadczenie na 12 miejscu choc nie wiem jak to jest oceniane, w trakcie bitwy nie da sie zablokowac wszystkiego to niemozliwe


Sat Mar 01, 2014 4:18 pm
Profile
User avatar

Joined: Wed Aug 14, 2013 1:14 am
Posts: 161
Location: Great Family
Reply with quote
Post Re: prawda o grze inkwizytorem
Kiedy 30 poziom był jeszcze zablokowany, gracze z Rosji przychodzili do nas tworząc inkwizytora by zdominować każdą grę.

Dziś wciąż się to zdarza gdy brakuje balansu - wówczas będziesz widział inkwizytorów będących wszędzie, zabijając wszystkich przelotem z nieustającym ragem i wolf eye.

W każdym razie sytuację zmieniło nieco wprowadzenie poziomu trzydziestego, lecz inkwizytor pozostał najbardziej skuteczną klasą DD.
Rozpisywał się nad tym nie będę, podejrzewam że i tak szybko odpuścisz sobie Panzar.

_________________
My other characters description:
GUN- I named him Armatte Baggins, which means little man with a big gun
FIRE- I named her Greta Soft, because you can freely stand on her skyfire
SAP- He's a Baguette Maker, knowing that full warrior is a strong warrior


Sat Mar 01, 2014 5:32 pm
Profile
User avatar

Joined: Fri Aug 23, 2013 8:56 pm
Posts: 939
Location: Poland
Reply with quote
Post Re: prawda o grze inkwizytorem
to akurat było zwykłe przestawienie literek przy własnej sugestii związanej z moim wcześniejszym postem ^^ .
Jeśli umiesz blokować, to nie wiem jak to jest możliwe że przegrywasz solo z kazdym poza gunnerem.


Sat Mar 01, 2014 6:18 pm
Profile
Moderator
User avatar

Joined: Mon Jun 03, 2013 11:44 pm
Posts: 657
Location: Poland
Reply with quote
Post Re: prawda o grze inkwizytorem
notohop wrote:
uwierz mi umiem blokowac w 2 tygodnie nie wyladowalbym w rankingu oceniajacym doswiadczenie na 12 miejscu

To jest ranking nolife'ów - im więcej grasz, tym wyżej w rankingu jesteś. Nie ma się specjalnie czym chwalić ;)


Sun Mar 02, 2014 1:15 am
Profile

Joined: Fri Feb 28, 2014 9:52 am
Posts: 34
Reply with quote
Post Re: prawda o grze inkwizytorem
to znaczy ze przegralem wiecej w ta gre niz wy mam wiecej doswiadczenia:D
a ty Xylar jesli potrafisz wykonac prawie pelne 2 pa podczas 1 zerka to ja chce zobaczyc jakich cheatow uzywasz,
powinni poprawic w tej grze mozliwosc rozwalenia min mieczem bo to wkurzajace ze sie nie da rozwalic a na koniec ataku wpadasz na nia i latasz


Last edited by notohop on Sun Mar 02, 2014 5:10 pm, edited 1 time in total.



Sun Mar 02, 2014 4:27 pm
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 25 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.